Kas jādara, lai būtu jauka, skaista un izdevusies visa kāzu diena?

Kas jādara, lai būtu jauka, skaista un izdevusies visa kāzu diena?

Kāzu diena ir vienreizējs notikums - tam nav ģenerālmēģinājuma un to nevar atkārtot.

 

Gatavojoties kazām, ir tik daudz dažādu lietu, kas jāorganizē, jāsarunā un jāpatur prātā, bet tieši pirmskāzu un kāzu dienā ir īpaši daudz dažādu sīkumu un nianšu - brīžiem ir grūti neapjukt.

Kā lai to visu atceras, iegaumē un ievēro?

Tik mazumiņš no padomu klāsta, ko varu ieteikt ievērot kāzu dienā līgavai, līgavainim, vecākiem, vedējiem un vienkārši kāzu viesiem, lai Jaunā pāra skaistākā diena būtu neaizmirstama.

*Šī ir Jūsu diena un pat vismazākajam sīkumam nevajadzētu Jums sabojāt garastāvokli. Smaidiet, esiet laimīgi - baudiet un izbaudiet.

*Mēnesi, kad plānojat ģimenes Lielo dienu, izvērtējiet saliekot + un - , kurš no gadalaikiem Jums ir tuvāks. Vasarā var būt arī ļoti karstas dienas, kad viesiem un līgavainim uzvalkā atrasties ir tīrās mocības, bet ziemā mēdz būt arī ļoti aukstas dienas - tādas, ka ne tikai deguns nosalis, bet pat līgavas pušķītis (bildējot studijā pēc baznīcas un īsas pastaigas) ir atkusis un izskatās nožēlojami, jo ir bijis sasalis.

* Kāzu datumu un dienu izvēlaties rūpīgi, lai, piemēram, kādam no viesiem neizdodas jūs pārsteigt, ka ir piektdiena 13 - kā dēļ skaistās dienas garastāvoklis varētu būt sabojāts.

* Pirms kāzām ieteiktu labi izgulēties – jums priekšā skaista, neaizmirstama, ļoti emocionāli bagātā, piepildīta... un reizē grūta diena.

* Nevelciet jaunās kurpes kāzu dienā pirmo reizi, labāk pirms tam dažas dienas tās ievalkājiet, staigājot pa māju vai līdz tuvajam veikalam. Tas attiecas ne vien uz līgaviņu, bet arī uz līgavaini.

* Rūpīgi izplānojiet arī pulksteņus - cikos, ko un kā? Piemēram, ja laulību reģistrācija ir desmitos no rīta, tad nāksies celties ap sešiem un diena būs ļoti gara... Arī mielastu nevajadzētu rīkot pārāk agri!!!

* Plānojot kāzu dienas norises, organizētāji bieži vien satraucas, vai nebūs lietus.

Taču, kā jau minēju, pārmērīgais vasaras karstums, arī svelme, var kļūt par traucēkli. Ja laika prognoze sola karstumu, vedējiem vajadzētu izvairīties no pārslodzes - piemēram, kāpšanu kādā kalnā vai augstā pils tornī. Pārliecinieties, ka kāzu transportā ir ne tikai šampanietis, bet arī dzeramais ūdens, minerālūdens vai sula.

* Parūpējieties par īstām šampanieša glāzēm, ja esat ieplānojuši dzirkstošo dzērienu malkot brīvā dabā. Baltās plastmasas glāzītes uz kāzu foto un video izskatās neglīti!

* Šampanieša glāze vai daži malki konjaka, iedzerti šajā emocionālajā dienā pirms fotografēšanas, var iekrāsot vaigus nedabiski un pārspīlēti sarkanā krāsā, tāpēc ar dzērieniem labāk paciešaties līdz vakaram.

* Līgavas pušķi izvēlieties rūpīgi - gara auguma meitenei neiesaku mazu pušķīti, savukārt augumā mazākai - lielu. Blondīnei neieteiktu tumši sarkanu rožu pušķi, savukārt tumšmatei – gaišos ziedus. Skaisti, ja līgavaiņa veste vai lakatiņš ir pieskaņots ziedu toņiem. Esiet uzmanīgas ar liliju ziediem - ja zieds no rīta ir neizplaucis, līdz vakaram tas atvērsies un dzeltenie ziedputekšņi atstās uz tērpa neizdzēšamus traipus.

* Pievērsiet uzmanību līgavas pušķa ziedu skaitam!!! Pušķim nevajadzētu būt pārlieku smagam – līgava to turēs rokās visu garo dienu! Optimālais ziedu skaits ir līdz 21 (manuprāt, lieliem rožu ziediem tas jau ir par daudz). Ja kāti ir smagi – kā, piemēram, kallām, arī tad ziedu skaitam vajadzētu būt mazākam un īsākam. Ja vēlaties ļoti oriģinālu, pat ekstravaganta dizaina pušķi, vispirms izvērtējiet, vai būsiet gatava visas dienas garumā ar to noņemties.

* Ja par kaut ko neesiet pārliecināta - vai tas būtu pušķis, frizūra, vai galda dekorēšana - nekautrējaties, prasiet padomu speciālistiem - viņi vienmēr ieteiks to labāko risinājumu.

Piemēram, pils , muižas ,zāles, vai viesu mājas pārzinis zinās, kas konkrētajā zālē izskatīsies vislabāk, kur izvietot meijas, kur ziedu virtenes vai vāzes, svečturus.

* Ja kleitu šujiet, tad audumu izvēlaties, kas neburzās un rēķinieties, ka nedēļu pirms kāzām stress ir tik liels, ka vairums līgaviņu krītas svarā, un var gadīties, ka kleita vēlreiz jāiešuj un laikojot kleitu, vienmēr esiet kurpēs, lai kleita nebūtu ne par īsu, ne par garu.

* Jo kuplāku - platāku līgava izvēlēsies kleitu, jo grūtāk būs to "savaldīt". Ja kleitai ir stīpas, būs grūti apsēsties, būs grūti iesēsties mašīnā! Ja kleitai ir "aste", tā, nenoliedzami, skaisti izskatīsies, bet tomēr būs traucēklis visos pasākumos, kuri sekos pēc laulāšanās baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā. Tā tiks saburzīta, nosmērēta, velkoties pa grīdu vai zemi, tā traucēs dejot pirmo valsi... Ja tiešām vēlaties garo "asti", iesaku veidot to piepogājamu, vai pēc oficiālās daļas noņemamu.

* Nepārcentieties ar sauļošanos - piemēram, iedegums solārijā ir dzeltenīgs un uz baltās kleitas fona izskatās vēl dzeltenāks. Arī ar dabīgo saules iedegumu nevajag pārspīlēt - kontrasts ar līgavas kleitu ir pārāk liels un uz bildēm, īpaši melnbaltām (tās šobrīd ir modē) - izskatīsieties kā mulate, lai arī esat gaišmataina zeltene. Par saskanīgumu iedegumu (vai neiedegumu) iesaku padomāt arī līgavainim.

* Ja esat no tām sievietēm, kas pārdzīvo, ja kādai citai ir tāda pati jaciņa vai džemperītis kā Jums, un, ja kleitu esiet pirkusi vai iznomājusi bez garantijas, ka tāda ir vienā eksemplārā, tad izvairieties ieplānot braukt uz tām vietām, kas kāziniekiem ir ļoti populāras, piemēram, uz Murjāņu tiltu, Krimuldu, Arkādija parku utt.

* Kāzu dienā es noteikti ieteiktu izmantot profesionāla friziera un vizāžista pakalpojumus. Kāzu dienā nebūs laika pārtaisīt frizūru un grimu, tāpēc labāk tikties pirms un izmēģināt.

* Ja tūlīt pēc kāzām esat ieplānojuši doties ceļojumā ārpus valsts, rēķinieties ar to, ka pēc uzvārda maiņas jūs no Latvijas neizlaidīs...

Visu iepriekš rakstīto ieteiktu izlasīt arī vedējiem, bet šos pāris ieteikumus –obligāti!

* Ja pēkšņi diena izrādās lietaina, laikus jāparūpējas par alternatīvām atrakcijām, taču īsos saulainos mirkļus labāk tomēr atstāt iemūžināšanai fotogrāfijās, nevis visādām izdarībām, kas pēc īsa laika izgaisīs no atmiņas. Neaizmirstiet paņemt līdzi lietussargu un kādu jaku vai apmetni - pēc lietus mēdz būt ļoti vēss.

* Ja ieplānotas aktivitātes brīvā dabā, pļavā vai mežā, lūdzu, kopīgi ar jauno pāri piedomājiet pie maiņas apaviem. Jau par modi kļuvis mans pirms 10 gadiem ieteiktais variants par gumijas zābakiem.

* Ja vedēji nav laulāts pāris, der iepriekš padomāt par viņu tērpu saderīgumu - nebūtu gaumīgi, ja, piemēram, vedējmātei ir sarkana kleita, bet vedējtēvam - violeta kaklasaite...

Diemžēl, visus padomus nemaz nav iespējam uzskaitīt, jo kāzu norises vietas ir tik dažādas... tik dažādi ir paši Jaunie pāri... vēlmes un, visbeidzot, iespējas. 

 

No visas sirds vēlu - Lai īpaši balta jums izdodas šī diena!

L. Ratuta

Back to Top